Tera Online

Tera Online » Kayıt Ol ve Hemen Oyna!

Tera Online Oyunu Bilgileri:

  • Kategori : MMORPG
  • Konumu : Açık
  • Türü : Savaş
  • Dili : İngilizce
  • Boyutu : 20 GB
  • Pvp : Var
  • Grafik : İyi
  • Yayımcı : Frogster Interactive
  • Yaş Sınırı : -

Tera Online Videoları

Tera Online Tanıtım Videosu

Tera Online Oyunu Tanıtımı:

Tera Online artık ücretsiz olarak oyun severlere müthiş heyecanlar yaşatmaya devam ediyor.. The Exiled Realm of Arborea olarak da bilinen TERA, olağanüstü grafikleri ve Final Fantasy serisini kıskandıracak güzellikteki karakter tasarımları ile geçtiğimiz oyun fuarlarında ve panellerde sıkça boy göstererek tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir P2P MMORPG. Elbette görsellik bir oyunu tek başına başarılı yapmaya yetmeyecektir, özellikle de Guild Wars 2 gibi bir şaheserin yayınlanmasına (tahminimizce) kısa bir süre kalmışken.

Lineage’de kendini kanıtlamış bir ekibin kurduğu Bluehole Studio tarafından hazırlanan TERA, En Masse Entertainment tarafından Birleşik Devletler ve Avrupa’ya uyarlanıyor. Yapımcısı TERA‘yı ilk gerçek aksiyon MMORPG olarak tanımlıyor.

Oyunun inanılmaz grafikleri ve göz alıcı karakterlerini bir kenara bırakırsak, en göze çarpan özelliği gerçek zamanlı savaş sistemi. Örneğin okçu veya büyücü gibi uzun mesafeli saldırılar yapan bir sınıf seçtiğinizde ekranın ortasında bir crosshair görüyorsunuz. Diğer MMORPG’lerde olduğu gibi düşmanlarınıza kilitlenerek saldırı yapamıyorsunuz. Yaptığınız saldırıları manuel olarak hedefliyorsunuz ve isabet etmesi için düşmanınızı tutturmanız gerekiyor. Yakın mesafe saldırıları yapan savaşçı gibi karakterlerin de silahının hasar verebilmesi için düşmana temas etmesi gerekiyor. Aynı şey oyuncu için de geçerli, sağa/sola yuvarlanarak ya da geri sıçrayarak saldırılardan kaçınmak stratejik bir önem taşıyor. Düşmanlarınızın saldırı şablonlarını anlamanız ve nasıl kaçacağınızı öğrenmeniz gerekiyor. Videodaki bir boss kapışmasında düşman güçlü bir saldırı yapmadan önce ayağını bir kaç kez yere vuruyor ve bu sayede oyuncular tabanları yağlamak gerektiğini anlıyorlar. Bunun gibi pek çok örnek yapımcıların küçük detaylara gösterdikleri özeni anlamaya yetiyor.

Tera Online Ekran Görüntüleri;

TERA‘da 6 ırk ve 8 karakter sınıfı bulunuyor. Irkların tümünde dişi ve erkek seçeneği olup olmayacağı henüz açıklığa kavuşmuş değil. Klasik iki düşman topluluk mantığı uygulanmamış ki bu sevindirici (ör: Warcraft’ın Alliance ve Horde’u). Bunun yerinde oyuncuların oynadıkları server’ı şekillendirdikleri bir politik sistem geliştirilmiş. Detayları tam olarak bilinmese de PvP elbette olacak. Guild savaşları da yüksek ihtimalle dahil ediliyor. Tüm bunlara rağmen TERA daha çok PvE odaklı olacak.

Aşağı yukarı tüm MMORPG’lerde oyunun gerçekçiliğini azalttığını düşündüğüm, düşmanların içinden geçebilme sorunu TERA‘da bulunmuyor; hatta bu stratejik bir araca dönüştürülmüş. Düşmanlar da sizin içinizden geçip gidemedikleri için bir boss savaşı sırasında ön safta çarpışan tanklar gerideki büyücü ve sağlıkçılar için kalkan vazifesi görüyorlar.

TERA için 2011′de yayınlanacağı haricinde bir çıkış tarihi belirtilmedi. MMORPG oyunlarına meraklıysanız bütçenizi ayarlamaya başlayın. Yine de Guild Wars 2‘nin yolda olduğunu da unutmayın.

Tera Online Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri; İşlemci: İntel Pentium IV at 2.4GHz, Bellek 2 GB DDR2, Ekran Kartı 128 MB VRAM GeForce, 6600 ve Radeon X600, Sabit Disk 50 GB, DirectX, DirectX 9.0c, İşletim Sistemi Windows 2000/XP/Vista Önerilen Sistem Gereksinimleri; İşlemci Dual Core at 2.4GHz ve Üstü, Bellek 3 GB DDR3, Ekran Kartı, 256 MB VRAM GeForce 7600GT ve Radeon HD, Sabit Disk 50 GB, DirectX DirectX 9.0c ve Üstü, İşletim Sistemi Windows XP/Vista/7

Tera Online Yorumları:

eybisi 25 Haziran 2013 10:26

28 GB dosya indi ve exe hata verdi oyun açılmıyor. helal olsun ***


sdadasdas 17 Temmuz 2013 17:04

oyun cok donuyor neden 6 gb ram ve asus pcm herseyi 4-4luk anlamadim


weryuax123 16 Ağustos 2014 20:53

oyun cok donuyor neden 6 gb ram ve asus pcm herseyi 4-4luk anlamadim


ali 9 Ağustos 2015 23:18

çok güzel